Jak vypadá tantrická masáž pro jednotlivce

Jak vypadá tantrická masáž pro jednotlivce

Co je to tantrická masáž?

Odpovědět na otázku, co je to vlastně tantrická masáž, není úplně snadné. Jde o techniku, která má hluboké kořeny v indické a tibetské tradici, a jejíž praxe se učí celoživotně. Tantrická masáž je spojením meditace, doteku a dýchání, jakýsi spoj mezi tělem a duší. Jak mi kdysi řekl jeden mudrc: „Je to jako meditace pro tělo, kde se srdce otevírá skrze dotek.“

Důležitým aspektem tantrické masáže je vědomý dotek. Je to dotek plný úcty a citlivosti, který nejen ulevuje od fyzického napětí, ale pomáhá i prohlubovat spojení s vlastním tělem. Dotek v tantrické masáži je jako jemný vánek, který prochází stromovím a nechává větvičky jemně kmitat.

Co očekávat od individuální tantrické masáže?

Ani já sama jsem nevěděla, co očekávat, když jsem šla na svou první tantrickou masáž. Vše začíná tím, že si masérka nebo masér vytvoří prostor, aby byli klienti schopni se naplno otevřít. Místo je obvykle naplněno vůní esenciálních olejů a světlo svíček vytváří intimní atmosféru.

Klient se nejprve zbaví oblečení (ale zůstane zakrytý ručníkem) a uleže se na masážní stůl. Masér nebo masérka pak začnou masáž, která se pohybuje od hlavy až po chodidla. Důraz je kladen na dýchání, aby se tělo uvolnilo a klient se mohl plně otevřít zážitku.

Jak se dostat do stavu vědomého uvolnění?

Vědomé uvolnění není vždy snadné dosáhnout, obzvlášť pokud máte na starosti tumult moderního života. Ale s praxí a cvičením se tento stav stává snazším a snazším. Jde o to, abys se učil se otevřít, nechat svůj dech volně proudit a své myšlenky klouzat pryč, aniž bys se jimi nechal unést.

Tak se mi to podařilo a po několika sezeních jsem začala prožívat hluboké vědomé uvolnění, které mi dodalo novou energii a vitalitu. Aleš, můj manžel, mezi tím zůstává skeptický a ještě decentně nedovedu přesvědčit.

Jakou roli hraje dýchání v tantrické masáži?

Dýchání hraje klíčovou roli v tantrické masáži, ale také v každodenním životě. Dýchání je automatickou funkcí našeho těla, kterou zřídka kdy uvědomujeme. Ale jak mi učil jeden můj guru, dýchání je most mezi naším tělem a vědomím.

V tantrické masáži se dýchání používá jako nástroj pro hlubší spojení s tělem a emocemi. Dýchání vede do hloubky těla a pomáhá rozpustit jakékoli blokády nebo napětí. Praktikování vědomého dýchání doma může také zlepšit vaši schopnost se uvolnit a vychutnat si masáž naplno.

Jak najít dobrého tantrického maséra nebo masérku?

Hledání dobrého tantrického maséra nebo masérky je podobné jako hledání jakéhokoli terapeuta. Důležité je, aby s vámi byli empatickí, respektovali vaše hranice a měli dostatečně velké zkušenosti a vzdělání v oblasti tantrické masáže.

Je také důležité si předem ověřit, že poskytovatel má odpovídající certifikaci. V České republice existuje několik institucí, které poskytují vzdělání a certifikaci pro tantrické maséry a masérky.

Pokud máte možnost, doporučuji vyzkoušet si masáže od různých poskytovatelů a najít si tak svého „favorita“. Důvěra a pohodlí jsou v tantrických masážích nesmírně důležité, takže si vyberte někoho, u koho se cítíte naprosto pohodlně.

Jak se připravit na tantrickou masáž?

Úspěch a prožitek z tantrické masáže často závisí na tom, jak se na ni připravíš. Doporučuji před masáží jíst lehké jídlo, abys byl schopen se plně soustředit na své tělo a nebyl rušen nepohodlím v břiše. Alespoň hodinu před masáží vyhni se kofeinu nebo alkoholu - mohli by změnit tvoje vnímání a úroveň uvolnění.

Před masáží je také dobré si udělat čas na to, aby jsi mohl zklidnit svou mysl. Můžeš zkusit meditaci, čtení nebo poslech relaxační hudby. Klidná mysl pomáhá otevřít se zážitku z masáže plněji.

Nakonec je také důležité, abys byl otevřený a upřímný s masérem nebo masérkou. Pokud máš nějaké obavy nebo otázky, tak se zeptej. Tantrická masáž je záležitostí plné důvěry a otevřenosti, takže je důležité, aby jsi se cítil(a) pohodlně a bezpečně.

Závěr

Tantrická masáž je cesta k hlubšímu spojení s tělem a emocemi. Je to šance uvolnit se, dotknout se své vlastní senzuality a pocítit hluboký klid. Každý z nás má nárok zažít tento jedinečný zážitek. Ať už jste sami, v páru, muži, ženy, mladí, staří. Mějte otevřenou mysl, dejte šanci novým zážitkům. Carlos Castaneda řekl: "Každý bojovník má na začátku své cesty obrovské množství nesmyslných nápadů. Ale bojovník nepotřebuje nikomu nic dokazovat". Proto neváhejte a udělejte něco pro sebe a svůj osobní rozvoj.

Napsat komentář

Nedávné příspěvky

Důležitost masáže penisu pro mužské sexuální zdraví
srpna 7, 2023 at 12:18
Důležitost masáže penisu pro mužské sexuální zdraví

Ahoj, jsem bloger a chci se s vámi podělit o důležitost pravidelných masáží penisu pro mužské sexuální zdraví. Můj článek vám ukáže, jak může pravidelný rituál masáže penisu výrazně zlepšit váš sexuální život. A víte co? Není to jen o sexuálním zdraví, ale také o celkovém pocitu pohody. Proč to nezkusit a zjistit, jak vám to může prospět?

Jaké jsou trendy v masáži s vyvrcholením v Praze
července 29, 2023 at 10:51
Jaké jsou trendy v masáži s vyvrcholením v Praze

Jakoukoli návštěvu Prahy byste měli ozvláštnit tím, že si dopřejete masáž s vyvrcholením, a to je trend, který je právě na vzestupu! Pražské masérky jsou opravdové mistryně svého řemesla a nabízejí nejrůznější techniky, díky kterým se cítíte jako v sedmém nebi. Ať už hledáte klasickou masáž nebo něco pikantnějšího, Praha je místem, kde si přijdete na své. A věřte mi, po takové masáži se budete cítit jako nový člověk! Takže, co takhle začít plánovat vaši příští návštěvu Prahy?

Jak nuru masáž může zlepšit váš intimní život
září 4, 2023 at 10:44
Jak nuru masáž může zlepšit váš intimní život

Dobrý den, dámy a pánové. V dnešním článku se podíváme na to, jak nuru masáž může zlepšit váš intimní život. Tato speciální technika masáže, pocházející z Japonska, je známá svými relaxačními a erotickými benefity. Pokud hledáte způsob, jak rozžhavení trochu zamíchat ve svém partnerském životě, naučím vás, jak si můžete nuru masáž užít doma. Připravte se na silnou dávku intimity a vzrušení!

Nejlepší tipy pro senzuální masáž v Praze
srpna 6, 2023 at 10:38
Nejlepší tipy pro senzuální masáž v Praze

Ahoj, jsem nadšený průzkumník wellness a chci se s tebou podělit o své nejlepší tipy na senzuální masáž v Praze. Objevil jsem úžasné techniky a metody, které tě zcela pohltí a zrelaxují. Senzuální masáž je pro mne cesta k úplnému osvobození těla a mysli. Brzy ti ukážu, jak si můžeš užít to nejlepší z této zkušenosti. Připoj se ke mně a zažij wellness na celém novém levelu!

Účinky masáže lingamu v Praze na vaše zdraví
srpna 6, 2023 at 01:11
Účinky masáže lingamu v Praze na vaše zdraví

Ahoj, jsem nadšeným blogerem, který se věnuje tématu wellness a zdraví. Nedávno jsem objevil účinky masáže lingamu v Praze a byl jsem nadšený. Tato speciální forma masáže má mnoho léčivých účinků a přínosů pro zdraví, které jsem chtěl s vámi podělit. Připravte se na to, že se dozvíte o něčem naprosto novém a fascinujícím. Masáže lingamu nejsou jen o relaxaci, ale také o zlepšení celkového zdravotního stavu a psychické pohody.