Tantra masáže jako řešení pro zvýšení sexuální touhy

Tantra masáže jako řešení pro zvýšení sexuální touhy

Úvod do světa tantra masáží

Pokud bychom si hráli na slovní asociace a já řekla "tantra", co byste odpověděli? Není to úplně nejběžnější téma u kávovaru v kanceláři, ale možná překvapivě, je to téma, které může mít pro lidskou blaho velký význam. Je to téma, které je mi blízké a myslím, že by mělo být mnohem běžnější, než je. Tantra masáže - pro někoho možná okrajová záležitost, ale pro jiného způsob, jak znovunabýt spojení s vlastním tělem a často i řešení problémů jako je nízká sexuální touha. A právě o tom bude tento článek - o objevování, o přijímání a o pochopení technik, které nám mohou pomoci lépe se cítit ve vlastní kůži a někdy dokonce i vylepšit naše intimní životy.

O co přesně jde u tantra masáží

Tak začněme u samotného základu. Tantra masáž není jen o doteku, není to jen o technice, a určitě to není "jen" masáž. Tantra masáž je cestou, po které můžete prožít hluboké uvolnění, emocionální a energetický prožitek. Rozhodně to není něco, co se vejdou do jedné věty a tím pádem si to zaslouží náš důkladnější pohled. Množství lidí se domnívá, že tantra se týká pouze sexu, ale přestože sex může být součástí, jde o mnoho hlubší filozofickou a duchovní praxi, která umožňuje hlubší porozumění sobě samému a vesmíru. A teď pozor, tantra masáže mohou opravdu pomáhat s něčím tak hmatatelným, jakým je nízká sexuální touha.

Vlivy tantra masáží na sexuální touhu

Může se zdát neuvěřitelné, ale tantra masáže mohou vás dovést na cestu ke zlepšení sexuálního života. Jak je to možné? Tantra masáž může obnovit spojení mezi tělem a myslí, mezi emocemi a fyzickými pocity. Mnoho lidí se dneska potýká se stresy, které se promítají do všech aspektů jejich života, včetně intimit. Tantrické praktiky mohou pomoci uvolnit tělo, osvobodit mysl od všedních starostí a umožnit nám znovuobnovení ztracené sexuální energie. A to už je slyšet skoro jako hudba v uších, nemyslíte?

Zvyšování intimního povědomí skrze tantra masáže

Tantra masáže mohou být naprosto skvělé pro zvyšování intimního povědomí. Ano, čtete správně - intimní povědomí! Mnozí z nás, a to mohu potvrdit i ze svých osobních zkušeností, si časem ve vztahu uvědomujeme, že jsme jakoby zapomněli, co to intimní povědomí vlastně je. Tantra masáže nám mohou pomoci se znovu spojit s našimi intimními potřebami i touhami. Objevujeme nové erogenní zóny, učíme se vnímat doteky na mnohem hlubší úrovni a učíme se komunikovat své touhy partnerovi.

Stereotypy a mýty o tantra masážích

Když se řekne tantra masáž, ne každý si pod tím představí to samé. Stereotypy a mýty jsou v tomto ohledu na denním pořádku. "To je přece to, co dělají jen ti 'zvláštní' lidé, ne?" Nebo, "To se dělá jen v Indii, ne?" Či, "To je v podstatě zastřená sexuální služba, že?" Odpovědi? Ne, ne a ještě jednou ne! Tantrické masáže se učí poslouchat tělo a jeho skutečné potřeby, učí nás láskyplné dotyky a přijímaní dotyku bez předsudků a otevření se vlastním emocím.

Praktické rady pro začátek s tantra masážemi

A teď přichází na řadu možná ta nejdůležitější část - jak začít? První krok směrem k tantra masážím může být prosté rozhodnutí. Rozhodnutí zkoušet nové věci a být otevřený tomu, co přijde. Poté je dobré se trochu více seznámit s touto praxí, ať už prostřednictvím knih, kurzů nebo workshopy - možností je spousta. A nebojte se ptát, tantra je o prožívání a každý máme jinou cestu. Ještě jednu věc bych doporučila - práci na komunikaci s partnerem. Tantra masáže vyžadují důvěru a otevřenost, tak je dobré vědět, že oba jste na tom samém místě a cítíte se v tomto prostoru bezpečně.

Závěrečné úvahy a osobní zkušenost

Jak už jsem zmiňovala, tantra masáže nejsou jen o sexu, ale o hlubokém spojení sám se sebou a s druhými. Pro mne osobně byla tantra masáž jednou z cest, jak překonat období nízké sexuální touhy, které mě postihlo po narození mého prvního dítěte. V tomto období mé životní energie byla věnována spíše matčiným povinnostem než intimním radovánkám. Tantra masáž mi pomohla znovuobjevit svoje ženské já, znovu pocítit slast dotyku a zapomenout na starosti a stres dnešního hektického světa. A to je cesta, kterou bych doporučila každému, kdo se v této oblasti cítí ztracený nebo má pocit, že jeho sexuální touha by si zasloužila trochu více pozornosti a péče.

Napsat komentář

Nedávné příspěvky

Jak vybrat terapeuta pro tantra masáže: Průvodce pro začátečníky
února 12, 2024 at 12:17
Jak vybrat terapeuta pro tantra masáže: Průvodce pro začátečníky

Výběr správného terapeuta pro tantra masáže je klíčovým krokem pro zážitek, který může mít hluboký vliv na vaše fyzické a emoční zdraví. Tento článek vám poskytne důležité informace a tipy, jak najít vysoce kvalifikovaného a zkušeného terapeuta, který vyhovuje vašim potřebám. Naučíte se, na co se při výběru zaměřit, jaké otázky položit a jaké faktory byste měli zvážit, abyste se cítili co nejpohodlněji a co nejbezpečněji.

Jak najít nejlepší místo pro masáž prostaty v Praze?
července 30, 2023 at 10:35
Jak najít nejlepší místo pro masáž prostaty v Praze?

Ahoj, kámoši! Takže, hledáš nejlepší místo pro masáž prostaty v Praze? Jak by řekl můj starý otec: "To není procházka růžovou zahradou!" Ale neboj, jsem tady, abych ti pomohl. S trochou štěstí a hodně googlení, můžeš najít skvělé místo, kde tě budou mazlit jako krále. A pamatuj, v Praze jsou opravdu odborníci na toto pole, takže budeš v dobrých rukou!

Vydejte se na cestu poznání s masáží tělo na tělo v Praze
listopadu 20, 2023 at 11:30
Vydejte se na cestu poznání s masáží tělo na tělo v Praze

Jsem nadšená, že vás mohu pozvat na cestu poznání s masáží tělo na tělo v Praze. Připojte se ke mně, prozkoumáme toto úžasné wellness zážitky plné relaxace a uvědomění si vlastního těla. Zjistíme, jak významným způsobem může masáž tělo na tělo přispět k naší celkové pohodě a regeneraci. Rozhodně nemusíte být odborníkem, stačí chtít objevovat a užívat si. Jsem připravena vám ukázat, jak moc si zasloužíte tuto radost a péči.

Masáž s líbáním v Praze: Co o ní říkají odborníci
července 16, 2023 at 12:58
Masáž s líbáním v Praze: Co o ní říkají odborníci

Jako blogger jsem se zaměřil na téma masáže s líbáním v Praze a co o tom říkají odborníci. Z jejich pohledu se jedná o velmi intimní formu masáže, která však může mít pozitivní dopad na psychickou pohodu jedince. Odborníci zdůrazňují důležitost vzájemného souhlasu a respektu. Také se shodují na tom, že tento typ masáže by měl vždy provádět certifikovaný terapeut. Dle jejich názoru, tato forma masáže může být novým způsobem, jak prohloubit vztah mezi partnery.

Jak tantrická masáž může pomoci s léčením traumatu
července 18, 2023 at 18:16
Jak tantrická masáž může pomoci s léčením traumatu

Na svém blogu jsem se zabýval tím, jak může tantrická masáž pomoci v léčení traumatu. Skrze tuto dávnou praxi můžeme lépe pochopit a prozkoumat naše tělo, emoce a mysl, což může přinést úlevu od psychických bolestí. Tantrická masáž se zaměřuje na hluboké uvolnění a propojení těla a mysli, což může pomoci při zvládání stresu a traumatu. V průběhu článku jsem diskutoval o různých technikách a jejich potenciálních přínosech. Je to fascinující téma, které stojí za prozkoumání, pokud hledáte alternativní přístupy k léčení.